O Lolita módě

Historie
Tato móda vznikla již v 80.letech v dalekém Japonsku. Svou inspiraci čerpá v odívání 19. století, v Rokoku, ve viktoriánské éře, v evropských pohádkách. Ovšem Japonci nechtěli kopírovat, co tu už jednou bylo, obraz "krásné princezny" si přetvořili - zkrátili sukni ke kolenům, přidali na roztomilosti, dodali módě nové prvky (podkolenky s krajkami, gigantické hlavožravé mašle). Dostala jméno Lolita - dle francouzského oslovení mladých dvorních dam. (Spojitost s Nabokovým románem nemá žádnou, tato móda vznikla ještě dříve, než byl v Japonsku tento román přeložen a vydán.)

Lolita móda
Dbá na krásu a ženskost. Šaty jsou šity s něžnými detaily, vyráběny pečlivě a z kvalitních materiálů. Aby každý, kdo si je obleče, se cítil krásně a vyjímečně. Právě tak, jako ta pohádková princezna...

Lolita styl má nespočet druhů - od temné černé Gothic, přes elegantní dámu Classic, až po roztomile přeslazenou Sweet. Lolita může vypadat jak porcelánová panenka, jako lázeňská dáma, gotická čarodějka, květinová víla, sexy retro žena... má spoustu naprosto odlišných tváří. Je to velmi hravá a kreativní móda, kterou si můžete přizpůsobit k obrazu svému, a do které můžete snadno promítat kus sebe.

Odkazy
gothiclolita.wz.cz - podrobné info o Lolita módě
lolitacentrala.ojaponsku.cz - stránky sdružující české Lolity
poisoned-alice.ic.cz - časopis vydávaný českými Lolitami

Sledujte Porcelain Doll přes:
PD on Facebook PD on Blogspot PD on Tumblr PD on Youtube
© Porcelain Doll 2007-2019


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.